Vendor: Kitchen Kuttings Cafe Inc.
Model: Whole Wheat Stone Ground Hard (bread) Flour
Available in 4.5 lb. Whole Wheat Stone Ground Hard flour is used in bread baking.This flour is ground between 2 stones, and therefore called stone ground. It has more nutrients than most flour because of the techniques used in grinding. Healthy and full of flavour! ..
$1.96
Model: Wicked smart hot sauce
one bottle of Wicked smart mango hot sauce..
$14.99
Vendor: Fraberts Fresh Food
Model: Legacy Wieners
Fraberts Fresh Food - Legacy Wieners $8.99/Pack..
$8.99
Vendor: Kitchen Kuttings Cafe Inc.
Model: Wild Cherry Jello
Approx 1/2 lb per package
Mix 3 oz. Jello Powder (in your measuring cup) to 1 cup boiling water, and 1 cup cold water.
Stir until dissolved, and chill to set.
The Jello will become a nice red color, once you add liquid to the powder. ..
$8.25
Vendor: Udderly Ridiculous
Model: Wine & Dark Chocolate
Our most decadent treat combination – we use VQA Merlot from Legends Estate Winery in Beamsville, ON and infuse it into 74% dark chocolate and cocoa – just one spoonful is accompanied by a variety of sounds like; OMG that is ridiculously good! 473mL...
$8.99
Vendor: Eby Manor
Model: Balkan Style Yogurt
Our Balkan Style yogurt is naturally creamy because it's made with our Guernsey whole milk and active bacterial culture.
It's just the right thickness without any additives. That's the Guernsey difference.
Pure, simple...and really good!..
$4.49
Model: Yogurt - Best Baa, sheep, maple, 500g
Yogurt - Best Baa, sheep, maple, 500g..
$8.49
Model: Yogurt - Best Baa, sheep, plain, 500g
Yogurt - Best Baa, sheep, plain, 500g..
$8.49
Model: Yogurt - Eby Manor, balkan style, 1L
Yogurt - Eby Manor, balkan style, 1L..
$6.99
Model: Yogurt - Sheldon Creek, greek style, plain, 500ml
Yogurt - Sheldon Creek, greek style, plain, 500ml..
$6.99
Model: Yogurt - Sheldon Creek, greek style, raspberry maple, 500ml
Yogurt - Sheldon Creek, greek style, raspberry maple, 500ml..
$6.99
Model: Yogurt Covered Peanuts
Approx. 3/4 lb. box.
Yogurt Covered Peanuts are great to eat by themselves or in a nut/fruit mixture! Make your own mix and use as a healthy snack while travelling or hiking! ..
$8.06