Search Criteria
Products meeting the search criteria
Model: Apple Sauce - Golden Harvest - 12 x 1 L
Homemade canned apple sauce made from local apples, is an excellent choice to rely on when you are out of fresh fruit! These jars have been heat sealed, and therefore they keep for up to a year or more. Did you know you can use apple sauce in baking? To substitute applesauce for oil, use a 1:1 ratio..
$119.40
Model: Apple Sauce - Golden Harvest - 12 x 500
Homemade canned apple sauce made from local apples, is an excellent choice to rely on when you are out of fresh fruit! These jars have been heat sealed, and therefore they keep for up to a year or more. Did you know you can use apple sauce in baking? To substitute applesauce for oil, use a 1:1 ratio..
$90.00
Vendor: Fraberts Fresh Food
Model: Apples - Honey Crisp
Fraberts Fresh Food - Honey Crisp Apples..
$3.79
Model: Apples - Honey Crisp - 3 lb Bag
Apples - Honey Crisp - 3 lb Bag..
$9.99 $8.99
Model: Valentines Day - Dinner for 2 in a Box
A delicious mixture of cheese, meats, preserves, and fruit for you to snack on with Mom, Perfect for 2 or as an appetizer for up to 4, presented in a box. (Not as photographed.)..
$39.99
Vendor: Kitchen Kuttings Cafe Inc.
Model: Dried Apricots
Available in approx. 1 lb size.Dried apricots are good to eat as a snack, and can also be used in fruit cake or baking. They are very good to mix in with your own snack/nut mixture.Great snack idea! ..
$13.63
Vendor: Kitchen Kuttings Cafe Inc.
Model: Dried Cranberries - per lb
Available in approx. 1 lb size.Dried cranberries or Craisins as some call them, are made by partially dehydrating fresh cranberries, a process similar to making grapes into raisins. They are popular in trail mix, salads, breads, with cereals, or eaten on their own...
$6.62
Model: Glazed Mixed Fruit
Glazed Mixed Fruit - per lb
We have the Mixed Fruit done up in approx. 2 x 1/2 lb. containers. ..
$9.33
Model: Glazed Mixed Peel
Our Mixed Peel is done up in approx. 2 x 1/2 lb. containers...
$10.02
Model: Glazed Pineapple Pieces
Our Glazed Pineapple is done up in approx. 2 x 1/2 lb. containers...
$12.27